You are here
Home > Inspiracje kuchenne > Dobry dzień zaczyna się…śniadaniem

Dobry dzień zaczyna się…śniadaniem

śniadanie

Poranek to czas na przywitanie nowego dnia. Zróbmy to dobrze. Bez pośpiechu. Celebrujmy chwilę i aby dzień był naprawdę dobry zacznijmy go od śniadania.

Sami albo z rodziną. W towarzystwie kota czy przyjaciół. Postarajmy się, by nasze śniadanie było wyjątkowe. Przyrządźmy sobie małą ucztę dla zmysłów. Zadbajmy o szczegóły.

zacznijmy dzień od śniadania

Liczy się nie tylko smak, ale także wygląd, zapach i konsystencja. My uwielbiamy porcelanę, szczególnie tę starą z wyszukanymi wzorami lub przeciwnie urzekającą prostotą. Takie cuda możemy dziś dostać na wyprzedażach albo w antykwariatach.

śniadanie

śniadanie

Śniadanie musi dawać siłę i być tak smaczne, żeby jedzenie było czystą przyjemnością. Nie chodzi o to, żeby wrzucić w siebie cokolwiek i pobiec dalej, bo człowiek jest jak lokomotywa: jeśli wrzucisz w nią śmieci, nie będzie miała siły uciągnąć wszystkich wagonów Twojego życia, a może w ogóle stanie na torach i będzie dyszeć – to słowa Beaty Pawlikowskiej, mistrzyni w celebracji życia.

śniadania

Miłego dnia! 🙂

Przeczytaj również: ANNA PRZYBYŁ: CHCĘ WIERZYĆ, ŻE SZTUKA MOŻE ZMIENIAĆ ŚWIAT.

Similar Articles

2 thoughts on “Dobry dzień zaczyna się…śniadaniem

  1. W domu to ja odpowiadam za gotowanie czy to śniadań czy reszty posiłków. Zazwyczaj śniadania jemy niestety w pośpiechu za wyjątkiem niedzieli kiedy każdy ma wolne. Sama zaczynam dzień szklanką cisowianki. Też dbam o to żeby na drugie śniadanie dzieci miały jakiś owoc i wodę do picia:)

  2. Ojjjej, ale smakołyki, same pyszności na ekranie, włączę sobie ten post jutro (w poniedziałek rano) jak okaże się, że zaspałam, a autobus już lada moment i jedyne na co starczy mi czasu, to kubek herbaty.
    Chodząc do szkoły nie jadałam śniadań w ogóle, teraz będąc na studiach, zmieniłam swoje przyzwyczajenia i staram się zawsze rano zjeść coś pożywnego (jeśli nie uda mi się w domu, to w bufecie), nauczyłam się też pić codziennie szklankę wody z miętą i cytryną. Dzięki temu poprawiło się nie tylko moje trawienie, ale widzę znaczną poprawę kondycji swojej skóry. Gdy tylko mam czas, uwielbiam eksperymentować w kuchni, bardzo często zdarza się łączę różne smaki, kolory, aromaty. U mnie na talerzu również musi być kolorowo i przede wszystkim zdrowo ! Przez te wszystkie lata, gdy nie jadałam śniadania, uświadomiłam sobie, że to był błąd i teraz to zmieniłam. Sięgam po różnorodne produkty – sery, wędliny, owoce, warzywa, świeże soki. Dzięki tak zbilansowanym posiłkom czuję się pełna energii i każdy dzień zaczynam z pozytywnym nastawieniem, wierzę w osiągnięcie zamierzonych celów 🙂

Dodaj komentarz

Top