You are here
Home > Sztuka/design > Joanna Dunin: Natura zawsze do wszystkiego pasuje. Jest tworem idealnym, znakomicie symetrycznym, wiec nikogo nie drażni tylko wycisza i relaksuje

Joanna Dunin: Natura zawsze do wszystkiego pasuje. Jest tworem idealnym, znakomicie symetrycznym, wiec nikogo nie drażni tylko wycisza i relaksuje

Jedno zdjęcie sprawiło, że w Joannie Dunin obudziła się pasja do tworzenia…dziś za pomocą jej ilustracji, możemy zaprosić naturę do naszych domów. Ona – przyroda – jak nic innego idealnie wpisuje się w każde wnętrze. Wycisza, inspiruje, relaksuje.

Twoje ilustracje przenoszą do naszych domów naturę…to ona jest dla Ciebie największą inspiracją?
Tak, zdecydowanie natura odgrywa tu kluczową rolę. Dla inżyniera – architekta krajobrazu budowa roślin jest fascynująca i niezwykle inspirująca. Rysując zagłębiam się w budowę rośliny – jej proporcje, to bardzo pouczające.
Jak powstał pomysł na stworzenie „dzikich rzeczy”?
To było jedno zdjęcie. Pamiętam dokładnie ten moment. Zobaczyłam zdjęcie wnętrza-nad sofą wisiały grafiki z paprociami. Bardzo mi się spodobał ten pomysł. Pomyślałam, że chciałabym mieć taka galerię i tak się zaczęło. Najpierw narysowałam serię paproci dla siebie, potem coraz więcej osób pytało mnie czy bym dla nich też nie narysowała i tak powstały ,dzikie rzeczy’.
Przyglądam się Twoim ilustracjom…są piękne, w dodatku ręcznie malowane, co dodaje im dodatkowej magii. Zastanawiam się, ile powstaje jeden taki rysunek? Jak wygląda u Ciebie proces twórczy? Masz związane z nim rytuały?
Dziękuję. Rysując lubię jak jest cicho i spokojnie bo muszę się bardzo skoncentrować, tu potrzebna jest precyzja i cierpliwość. Zdarzyło mi się prawie kończyć rysunek.. w ostatnim momencie wykonać jakiś niewłaściwy ruch i niestety, trzeba było zaczynać od nowa. Często rysuję w nocy bo wtedy nic mnie nie rozprasza. Jeden rysunek to najmniej dwa  – trzy dni pracy. Tworząc wzór rośliny zaczynam od dokładnej analizy jej budowy i proporcji – wtedy powstaje pierwszy szkic, potem trzeba zagłębić się w szczegóły i opracować kolorystykę. Czasem rysuję z natury, a czasem korzystam z istniejących wzorów.


W jakich wnętrzach najlepiej odnajdą się Twoje projekty?
Wydaje mi się ze dobrze wyglądają w nowoczesnych wnętrzach i w wiejskiej chacie , super w pokojach dla dzieci i w kuchni – spektrum jest olbrzymie. Natura zawsze do wszystkiego pasuje. Jest tworem idealnym, znakomicie symetrycznym, wiec nikogo nie drażni tylko wycisza i relaksuje.
Od dawna tworzysz ilustracje?
Ilustracje roślin powstają od dwóch lat, ale rysuję od zawsze – to moja pasja.
Co masz w planach? Czym zaskoczą nas „dzikie rzeczy”?
Jest mnóstwo pomysłów dla Dzikich rzeczy. Mam nadzieję że chociaż część planów uda się zrealizować. Dzikie rzeczy będą jeszcze bardziej dzikie i będą ekologiczne.
Czego możemy Ci życzyć?
Tylko szczęścia i dużo zamówień, bo kocham to co robię.

Piękne prace Joanny znajdziecie na dziekierzeczy.pl.

 

3 thoughts on “Joanna Dunin: Natura zawsze do wszystkiego pasuje. Jest tworem idealnym, znakomicie symetrycznym, wiec nikogo nie drażni tylko wycisza i relaksuje

Dodaj komentarz

Top