You are here
Home > Sztuka/design > KLAUDIA KLAMANN: Kwiaty osłodzą każdy gorszy moment życia. One po prostu garną się do istnienia wśród nas!

KLAUDIA KLAMANN: Kwiaty osłodzą każdy gorszy moment życia. One po prostu garną się do istnienia wśród nas!

Wyobraźnia florystyki Klaudii Klamann nie ma granic. W swojej kwiaciarni tworzy niesamowite kompozycje. Oprócz kwiatów znajdziemy tu między innymi słodycze i owoce. Tylko nam zdradza co będzie modne w tym sezonie i skąd czerpie inspiracje.

Na początek krótkie pytanie. Jakie są Twoje ulubione kwiaty?

To pytanie jest mi najczęściej zadawane. Tak na prawdę lubię wszystkie kwiaty. Począwszy od tych polnych, które możemy sami nazrywać, a skończywszy na tych hodowanych w Ekwadorze. Ale oczywiście mam swoich trzech ulubieńców. Pewnie się domyślacie co to będzie. Peonia, hortensja i ranunculus.

View this post on Instagram

Hello ❤️ #selfie #smile

A post shared by Klaudia Klamann-Kuchnicka (@calla_klamann) on

W swojej kwiaciarni Calla Flowers, tworzysz niesamowite kompozycje. Łączysz kwiaty z owocami i słodyczami, nie boisz się nowatorskich rozwiązań. Twoje dzieła zawsze są pełne klasy, elegancji i oryginalności. Skąd czerpiesz inspiracje?

Pewnie zabrzmi to banalnie, ale inspiracje czerpię z otaczającego nas świata. Oczywiście wspiera mnie też      Internet. Krążę po stronach różnych portali. Podglądam i nie widzę w tym nic złego. Zdjęcia swoich kompozycji też zamieszczam w necie i jestem mega szczęśliwa jeśli one są dla kogoś inspiracją.

Podpowiedz wszystkim tym marzącym o pracy florysty, co trzeba w sobie mieć albo co należy zrobić żeby osiągnąć w tej branży sukces? Wystarczą dobre chęci czy trzeba też mieć odpowiednie predyspozycje?

To pytanie chyba sugeruje, że ja osiągnęłam sukces – bardzo dziękuję, zawstydziłam się, ale nie nazywałabym tego sukcesem. Ja jestem w tej chwili mega spełniona. Uskrzydla mnie zadowolenie klientów. I tym, którzy rozpoczynają pracę z kwiatami mogę doradzić, żeby pokochali je, a reszta przyjdzie sama. Predyspozycje? Oj ja chyba nie posiadałam żadnych, ale miałam dobre chęci i zapał. Podjęłam wyzwanie i na razie wszystko się udaje.

Jak piszesz, na swoich portalach społecznościowych, w pracy kwiaciarni czasem pomaga Ci mama. Czy to po niej odziedziczyłaś artystyczny talent?

Mama jest dla mnie oparciem od lat. Bez niej chyba to wszystko nie wyglądałoby tak pięknie. Zapewne jest utalentowana na wielu polach, ale te zdolności ukrywa. Kulinaria to jej świat. Czaruje w świecie kuchni tak rewelacyjnie jak w świecie kwiatów.

Kwiaty mogą sprawić, że nasze życie staje się piękniejsze. Zgadzasz się z tą tezą?

Kwiaty osłodzą każdy gorszy moment życia. Należy otaczać się kwiatami, bo one garną się do istnienia wśród nas. Są obecne zawsze… przy narodzinach i w momencie ostatniego pożegnania. Przy okazji mała dygresja – Panowie, Wasze kobiety kochają kwiaty… nie zapominajcie o tym, obdarowujcie je pięknymi bukietami bez okazji.

View this post on Instagram

Świtezianka 🌼 #selfie #me

A post shared by Klaudia Klamann-Kuchnicka (@calla_klamann) on

Zaczyna się okres ślubny. Co będzie modne w tym sezonie?

W czerwcu niezmiennie królują piwonie. Panny młode biorące ślub w tym okresie chętnie wybierają te kwiaty, a ja tworzę z nich nie tylko bukiety, ale także kompozycje na sale weselne i do kościołów. I tu czas na kolejny wybór – w jakim stylu ma być cały ślub? Hitem sezonu będzie chyba styl boho. Nieco nonszalancki, bardzo zwiewny. Bukiety i kompozycje są wtedy mniej oficjalne. Dodajemy do nich oryginalne dodatki, wiele zieleni, często zioła. Mieszamy różne gatunki kwiatów, te ze szklarni z tymi z polskich pól.

W jaki sposób odpoczywasz, regenerujesz siły?

Najlepszą formą relaksu jest dla mnie sen i wspólne popołudnie  z moim najwspanialszym mężem.

Similar Articles

Dodaj komentarz

Top