You are here
Home > Slow life > Nieważne kim jesteś, czym się zajmujesz, gdzie mieszkasz, z filiżanką espresso w dłoni stajesz się koneserem życia

Nieważne kim jesteś, czym się zajmujesz, gdzie mieszkasz, z filiżanką espresso w dłoni stajesz się koneserem życia

Gdyby zapytać nas, co sprawia, że smak jednej kawy wciąga, porusza, zostaje na długo w pamięci, a innej pozostawia obojętnymi i wraz w wypitą filiżanką ulega zapomnieniu, większość  wymieniłaby pewnie: sposób parzenia napoju, jej markę, rodzaj…tymczasem historia ta zaczyna się długo, długo wcześniej…na rozgrzanych słońcem plantacjach kaw.
O tym, że sekret udanej kawy tkwi w szczegółach wiedzą doskonale bracia Bazzara, Marco i Franko, którzy od 1996 roku pozwalają ludziom na całym świecie poczuć smak  prawdziwej, włoskiej kawy. Dzięki nim nieważne kim jesteś, czym się zajmujesz, gdzie mieszkasz, jaki masz stan portfela, dokąd jeździsz na wakacje, z filiżanką espresso w dłoni stajesz się koneserem życia. Zwalniasz, zatapiasz się w intensywnym smaku kawy, chłoniesz jej zapach, celebrujesz chwilę.
Bracia Bazzara wiedzą także, że za każdym dobrym produktem, jakością idzie pasja. W ich firmie pracują ludzie, którzy rozumieją i kochają ten najbardziej popularny na świecie napój, jakim jest kawa.  Ich pracownicy z dbałością zbierają najlepsze ziarna, wybierają moment, kiedy są one najbardziej odpowiednie. Następnie arabiki wędrują do Triestu – światowej stolicy espresso. To tu ziarna podlegają powolnemu procesowi palenia, trwającemu od 15 do 18 minut. Metoda ta pozwala wydobyć to co najlepsze z każdej mieszanki: jej delikatny,  a zarazem intensywny smak, niepowtarzalny zapach, wyjątkowy kolor, dłuższą żywotność kawy.
Mówi się, że świat dzieli się na tych, co piją kawę i na tych, co nie sięgają po ten wyjątkowy napój. Twórcy Konesso (internetowy sklep z najpyszniejszą kawą) doskonale wiedzą, że tych pierwszych jest więcej. Dlatego, aby wyjść naprzeciw ich zróżnicowanym gustom, w swojej ofercie mają wiele rodzajów kaw, oczywiście prosto od braci Bazzara.

Chi ben comincia è già a metà dell’opera – Dobry początek to połowa sukcesu-
mawiają Włosi. A czy można lepiej zacząć dzień niż od filiżanki mocnego espresso? Stawiającej na nogi nawet po ciężkiej nocy, dodającej energii i sił do zmagania z wyzwaniami kolejnego dnia.
W Konesso znajdziemy  m.in. kawę BAZZARA ESPRESSO COLOMBIA SUPREMO o bardzo bogatym smaku, z wyczuwalną nutką miodu, orzechów i czekolady czy pochodzącą  z Kenii kawę BAZZARA ESPRESSO KENYA AA ,mieszczącą w sobie delikatną mieszankę smaków kwiatów, cytryny i świeżych owoców. Zachwycić może także KAWA ZIARNISTA BAZZARA ESPRESSO TOP12 GRAN CRU/DODICIGRANCRU – jedna z najlepszych mieszanek espresso na świecie. Łączy ona w sobie 12 odmian arabik, umiejętnie połączonych w niepowtarzalną całość.
Con calma, Tranquilla – bądź spokojny, wyluzuj
to kwintesencja włoskiej filozofii, namawiającej do chwili zatrzymania…oczywiście przy  dobrej kawie! Włosi nigdzie się nie spieszą, nie podejmują decyzji w pośpiechu, nadmiernie nie przejmują problemami. Na wszystko odpowiedzią może być przecież filiżanka pysznej kawy. Zwłaszcza Cappuccino lub Cafe Latte, kuszących puszystą pianką. To w  Konesso znajdziemy doskonałą kawę ZIARNISTĄ BAZZARA DOLCEVIVACE  –  z wyrazistym akcentem owoców i prażonych orzechów, idealną do popołudniowych spotkań z przyjaciółmi czy odprężających chwil z ulubioną lekturą.
L’appetito vien mangiando – Apetyt wzrasta w miarę jedzenia
Im mocniej zanurzymy się w świat kawy, jej wyjątkowych smaków, tym bardziej będziemy chłonni nowych doświadczeń. Nawet najbardziej wymagający z nas odnajdą satysfakcję pijąc kawę ZIARNISTĄ BAZZARA PIACEREPURO – stuprocentową  arabikę, najwyższej jakości. Jej ziarna pochodzą z Ameryki Południowej i Azji. To intensywna i słodkawa  w smaku kawa z wyrazistymi nutkami migdałów, świeżych orzechów oraz rodzynków. Poprawnie zaparzona kawa ma aromat przypominający zapach kakao, suszonych śliwek, rodzynek i suszonej figi. Wyjątkowo ciekawe smaki oferuje nam także kawa ZIARNISTA BAZZARA GRANCAPPUCCINO, pełna owocowej słodyczy.

To jaką kawę wybieracie? Która z nich stanie się Waszą odskocznią od codzienności?

Przeczytaj również: Konesso: Ciężko jest przekonać ludzi do tego, że kawa może mieć naprawdę ciekawy, owocowy smak

Similar Articles

24 thoughts on “Nieważne kim jesteś, czym się zajmujesz, gdzie mieszkasz, z filiżanką espresso w dłoni stajesz się koneserem życia

  1. Właśnie popijam swoją pierwszą dzisiaj kawę (i ostatnią, bo ograniczam się do max jednej, ale za to jest to zawsze wyjątkowy moment w ciągu dnia!) :)) BAZZARA ESPRESSO COLOMBIA SUPREMO o bardzo bogatym smaku, z wyczuwalną nutką miodu, orzechów i czekolady – brzmi bardzo obiecująco… Może się na nią skuszę?
    Dla mnie kawa to możliwość zatrzymania, chwila uważności, moment przyjemności i relaksu 🙂 Symbol rozpusty 😀

    1. Symbol rozpusty…dokładnie tak 🙂 ta kawa też mnie kusi, ale ciekawa jestem również tej o owocowej słodyczy – owocowa kawa? nigdy nie próbowałam 🙂

Dodaj komentarz

Top