Czy kiedykolwiek będąc na koncercie swojego ulubionego zespołu, zastanawialiście się, kto za tym wszystkim stoi? Pragnęliście współpracować z największymi gwiazdami muzycznymi? Drogę do tych marzeń otwiera Akademia Menadżerów Muzycznych, o której opowiada nam Przemysław Kubajewski.
Akademia Menadżerów Muzycznych…dla kogo jest to miejsce?
Dla tych którzy chcą po prostu poznać wszystkie narzędzia, zasady, tajniki polskiej oraz zagranicznej branży muzycznej. Nasi Absolwenci i Uczestnicy to jednak nie tylko stricte menedżerowie artystów. Mamy w swoim gronie też bardzo dużo muzyków, organizatorów festiwali, dziennikarzy muzycznych. Wiedza, której uczymy, jest tak rozległa, że każda osoba pracująca lub chcąca pracować w branży muzycznej na pewno wyniesie od nas mnóstwo umiejętności.
Właśnie ruszyła rekrutacja do 13 edycji Akademii, czego nauczyliście się od czasu pierwszej edycji?
Bardzo dobre pytanie. Ewolucja całej Akademii od pierwszej edycji, czyli od 2012 roku jest naprawdę widoczna. Oczywiście na samym początku trochę eksperymentowaliśmy ze składem wykładowców, ale to było konieczne, żeby znaleźć tych najlepszych. Także na przestrzeni lat zmieniła się tematyka wykładów. Z kolejnymi edycjami wprowadziliśmy zajęcia z prowadzenia kampanii crowdfundingowych, organizacji festiwali i imprez masowych czy współpracy z rynkami zagranicznymi. Odpowiadając prosto na to pytanie, to uważam, że nauczyliśmy się mocno obserwować rynek i reagować na nowe trendy. To jest klucz do naszego sukcesu, bo z każdą edycją bijemy rekordy frekwencji.
W tym roku do grona wykładowców dołączy Greg Przygocki ( Kanadyjczyk polskiego pochodzenia, który przez 30 lat swojej kariery zawodowej był głównym zarządzającym firmy fonograficznej Naxos w Kanadzie, zajmował się również promocją takich artystów jak m.in. Adele, Carla Bruni, The National czy Vampire Weekend). Czego będzie uczył uczestników AMM?
Pan Przygocki to niezwykły specjalista a do tego bardzo ciepły człowiek, dzięki czemu ma mnóstwo przyjaciół wśród gwiazd światowej klasy. Rynki zagraniczne mają zupełnie inną specyfikę niż nasz polski, dlatego Greg przedstawi wszystkie najważniejsze narzędzia funkcjonowania na rynkach europejskich oraz w Stanach i Kanadzie. Ogromnie się cieszę, że ten wykład w końcu się odbędzie, bo znam się z Panem Gregiem już od paru lat, jednak z przyczyn czysto logistycznych ciężko było go zorganizować. Teraz się odbędzie i będzie się odbywał cyklicznie, więc na pewno wniesie on dużo nowej jakości do naszego programu.
Czym po skończeniu AMM mogą zajmować się uczestnicy? Czy ci z poprzednich edycji rzeczywiście działają w branży muzycznej?
Tak jak już wspomniałem, mamy tak rozległy program, że skala umiejętności jest naprawdę bardzo dużo. Po ukończeniu Akademii można być menedżerem artysty, organizatorem festiwalu, można pracować w firmie fonograficznej czy eventowej. Bardzo dużo naszych absolwentów pracuje na stałe w branży muzycznej – prowadzą topowych artystów, mają swoje agencje, pracują w klubach muzycznych czy firmach eventowych. I to dla nas duma, bo o to właśnie chodziło.
Z początkiem tego roku wprowadziliście także nagrodę AMM, kto może ją otrzymać?
Nieskromnie przyznam, że nagroda jest wyjątkowa, bo takiego wyróżnienia jeszcze u nas nie było. Nagrodę może otrzymać zarówno menedżer jak i artysta czy zespół, bo oceniamy połączenia działań czysto menedżerskich i promocyjnych z jakością muzyczną. W każdym miesiącu wybieramy jednego laureata a na początku następnego roku z tych 12 wybranych wyróżnimy Artystę/Menedżera roku 2018. Po zwycięzcach ze stycznia i lutego (Rosalie.,Robert Cichy) widać, że nie skupiamy się na takich wykonawcach, które wykorzystują duże budżety na promocje, tylko uwypuklamy pomysł i nieprzeciętność w tych działaniach.
One thought on “Przemysław Kubajewski: Nasi Absolwenci i Uczestnicy to nie tylko stricte menedżerowie artystów. Mamy w swoim gronie też…”
Zimowy Żołnierz nie ma żadnej misji związanej z Tobą! Masz wyjątkowe szczęście! Zimowy Żołnierz nie ma misji związanej z Tobą. Możesz spać spokojnie! Zimowy Żołnierz może nie, ale Bucky.. kto wie co przyniesie przyszłość 😀
Zimowy Żołnierz nie ma żadnej misji związanej z Tobą! Masz wyjątkowe szczęście! Zimowy Żołnierz nie ma misji związanej z Tobą. Możesz spać spokojnie! Zimowy Żołnierz może nie, ale Bucky.. kto wie co przyniesie przyszłość 😀