You are here
Home > Moda > WoolSoCool: Wełna ma wyjątkowe właściwości i nie jest w stanie zastąpić jej żaden syntetyczny materiał

WoolSoCool: Wełna ma wyjątkowe właściwości i nie jest w stanie zastąpić jej żaden syntetyczny materiał

WoolSoCool to tworzone z pasją rodzinne przedsiębiorstwo. Nam właścicielki opowiedziały, co magicznego jest w wełnie, czy możemy ją nosić również latem i jak wygląda praca nad nową kolekcją.

Dlaczego wełna? Co ma w sobie ten materiał, że postawiłyście właśnie na niego?  

Nie ma jednego powodu, jest to składowa wielu naszych doświadczeń, przemyśleń oraz preferencji.
Wełna ma wyjątkowe właściwości i nie jest w stanie zastąpić jej żaden syntetyczny materiał. Wełniane ubrania nawet jeśli są cienkie, świetnie chronią nas przed niską temperaturą. Wełna doskonale separuje wilgoć od skóry, nie chłonie nieprzyjemnych zapachów i brudzi się zdecydowanie wolniej niż inne materiały, a to tylko część jej zalet. Wszystkie te cechy sprawiają, że jest to idealny materiał na zimowe swetry i akcesoria, więc aż trudno uwierzyć, że dominującym materiałem na rynku nie jest wcale wełna, lecz jej sztuczne substytuty. W przeszłości wiele razy zmagałyśmy się z tym problemem. Największy dylemat zawsze miałyśmy przy wyborze czapki. Nie mogłyśmy znaleźć takiej, która w 100% spełniałaby nasze oczekiwania. Jak to mówią „potrzeba matką wynalazków”, w końcu pojawił się pomysł, żeby kupić wełnę i samodzielnie z niej coś wykonać.

Wasz sklep to nie jest zwykłe przedsiębiorstwo. To miejsce tworzone z pasją. Wszystkie Wasze produkty wykonywane są ręcznie. Opowiedzcie o ludziach, którzy je tworzą.  

Sklep prowadzimy wspólnie z siostrą, jest to małe rodzinne przedsięwzięcie.Kiedy zaczyna się jesienno-zimowy sezon, nie byłoby możliwości, abyśmy realizowały tylko we dwie wszystkie zamówienia, ponieważ oprócz części związanej z produkcją jest jeszcze całe mnóstwo zadań pobocznych związanych z rozwijaniem własnej marki. Obecnie współpracujemy z kilkoma osobami, które pomagają nam przy tworzeniu naszych produktów. Są to wyjątkowi ludzie, którzy naprawdę kochają to, co robią i wkładają w to całe serce.

Jesień i zima to czas, kiedy pragniemy opatulić się ciepłą wełną, zatopić w klimacie hygge, z kubkiem kawy i dobrą książką. A czy wełna znajdzie swoje zastosowanie również latem?  

Jak najbardziej znajdzie zastosowanie, ale oczywiście nie każdy rodzaj wełny się do tego nadaje. Wełna merynosów cechuje się tym, że ogrzewa nas, kiedy jest zimno i chłodzi, kiedy jest gorąco. Jej niesamowite właściwości są związane ze specyficznym klimatem, w którym żyją owce.
Trzeba również dodać, że ta wełna jest niezwykle miła i miękka, nadaje się nawet dla osób z bardzo delikatną skórą. W naszym sklepie można znaleźć wiele produktów zrobionych w 100% z wełny merynosów, ale są to rzeczy typowo zimowe. Oczywiście mogłybyśmy wykorzystać ją również w sezonie letnim do tworzenia cienkich sweterków, ale o tym może pomyślimy w przyszłości.

Jak wygląda praca nad kolekcją? Skąd czerpiecie inspiracje?    

Nasza praca zaczyna się już w sezonie letnim i to wtedy pojawiają się pierwsze pomysły na nowe wzory.
Inspirujemy się codziennym życiem i potrzebami z nim związanymi. Chcemy, aby nasze produkty były wygodne i funkcjonalne.
Każdy produkt testujemy, zanim trafi do regularnej sprzedaży. Nosimy, pierzemy – sprawdzamy. Ważne jest, aby nasze ubrania spełniały swoje podstawowe zadanie, czyli chroniły przed zimnem, jak również były przy tym ładne i twarzowe.

 

Niedawno przeprowadziliśmy wywiad z właścicielką polskiej marki Arrow, która przyznała, że moda to ciężki kawałek chleba. Czy Wam również zdarzają się trudniejsze chwile?  

Rzeczywiście tak jest. Chociaż kiedy zakładałyśmy sklep, to nie miałyśmy o tym pojęcia. Ilość drobnych, ale bardzo czasochłonnych czynności przy prowadzaniu własnej marki modowej jest niezliczona. Zawsze jest coś do zrobienia. Największym wyzwaniem jest jednak znalezienie zaufanych ludzi. Ogromnie trudno jest znaleźć osoby, które traktują poważnie swoją pracę, są słowne i można na nich polegać.
Jak wszyscy miewamy lepsze i gorsze chwile. Jednak to, że prowadzimy sklep razem jest dużym ułatwieniem. Wzajemnie się wspieramy i uzupełniamy. Zawsze możemy na siebie liczyć, a to jest najważniejsze.

Ostatnie pytanie to prośbą o wytypowanie osoby, miejsca, bądź działalności, którą uważacie
za wyjątkową i inspirującą. My poprosimy ich o dołączenie do naszego Grona Inspiratorów.

Naszą pierwszą myślą były dziewczyny, które tworzą markę Alicja Getka LAB. Skórzane akcesoria, które można u nich znaleźć, są piękne w swojej prostocie, a przy tym niesamowicie uniwersalne i funkcjonalne.

Przeczytaj również: Izabela Macudzińska: Moda to osobowość. Moda to My. Kobiecość, seksapil.

Similar Articles

6 thoughts on “WoolSoCool: Wełna ma wyjątkowe właściwości i nie jest w stanie zastąpić jej żaden syntetyczny materiał

  1. Moda to ciężki kawałek chleba,owszem. Klienci są coraz bardziej wymagający,nie tylko pod względem jakości, wykonania, zastosowania,ale a może i przede wszystkim estetyki. Ciekawy wywiad,nie wiedziałam,że wełna mabtyle zastosowań i jest tak interesującym materiałem, choć przyznam że noe wyobrażam sobie zimy bez wełnianego szala i czapki

  2. Świetny wywiad z właścicielkami WoolSoCool 🙂 Produkty tej marki bardzo mnie zaciekawiły, szczególnie że teraz zaczyna się sezon zimowy. Interesujące jest to jak wiele wyjątkowych właściwości ma wełna .

  3. Pięknie jest tworzyć coś z pasją i w dodatku własnoręcznie. Również kocham wełnę i doskonale rozumiem problem podczas poszukiwań idealnej czapki. Ne wyobrażam sobie również zimy bez wełnianych swetrów szytych przez moją mamę. Życzę powodzenia w rozwoju marki i mam nadzieję, że coraz więcej osób doceni wełnę tak jak Wy!

  4. Przepiękne czapki, widać że tworzone są z myślą o drugim człowieku a nie tylko na masowa produkcję za minimalny koszt. Jakość i trwałość widać na pierwszy rzut oka. A wywiad bardzo przyjemny do przeczytania 🙂

Dodaj komentarz

Top